Air Dolomiti

Air Dolomiti jest włoską linią lotniczą Grupy Lufthansa, która wykonując ponad 700 lotów tygodniowo, łączy główne włoskie lotniska z Niemcami, a w szczególności z Monachium i Frankfurtem. Od 2014 roku jej prezesem i dyrektorem generalnym jest Joerg Eberhart.

Aktualnie flota składa się z 14 nowoczesnych i dynamicznych 120-miejscowych odrzutowców Embraer195 przeznaczonych do pracy na krótkich i średnich dystansach, oferujących jednocześnie maksymalny komfort na pokładzie. Dzięki nim Przewoźnik realizuje po kilka lotów dziennie do 14 włoskich i 19 europejskich miejsc docelowych. Linia prowadzi połączenia dowożące, zasilające dwa główne lotniska Spółki Macierzystej i posiada własne trasy biznesowe, obsługiwane w sposób całkowicie autonomiczny. Do Monachium można dotrzeć z Werony, Wenecji, Florencji, Bolonii, Bari, Pizy, Turynu, Mediolanu Malpensa i Graz (te dwa ostatnie połączenia obsługiwane wspólnie z Lufthansą), zaś do Frankfurtu - z Werony, Turynu, Florencji i Linz (również dwa ostatnie połączenia obsługiwane są we współpracy z Lufthansą).

Dbałość o klienta i rzetelność są i zawsze były podstawowymi atutami firmy. Plan taryfowy obejmuje podział na dwa segmenty: turystykę biznesową i rekreacyjną, w ramach których istnieje pięć różnych stawek umożliwiających podróżnym wybór zestawu usług najlepiej odpowiadających ich potrzebom. Usługa cateringowa na pokładzie oferuje każdemu pasażerowi bezpłatne i doskonałe jakościowo przekąski i napoje, natomiast w klasie Business fotel obok pasażera pozostaje zawsze wolny w celu zwiększenia prywatności i wygody.

Zasoby ludzkie mają ogromne znaczenie w strukturze firmy. Obecnie Spółka zatrudnia ponad 700 pracowników, podzielonych na personel naziemny i lotniczy.

W 2018 r. Spółka Air Dolomiti przewiozła ponad 2,3 mln pasażerów; liczba ta stale rośnie wraz z realizacją licznych, nakierowanych na rozwój projektów, w tym uczestnictwa w IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych), wzmocnienia floty oraz utworzenia Akademii Lotniczej przeznaczonej do szkolenia przyszłych pilotów Spółki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej
www.airdolomiti.eu

Linie partnerskie

Partnerzy