O ANA

Z powodu wysokiej jakości serwisu, pod hasłem „Inspiration of Japan“, ANA została sześć lat z rzędu wyróżniona 5-gwiazdkową oceną wysokoprestiżowej nagrody SKYTRAX Awards. Poza tym ANA została uznana przez Air Transport World w ciągu ostatnich 10 lat trzy razy jako „Linia lotnicza roku“, w latach 2007, 2013 i 2018. Tym samym ANA jest jedną z nielicznych linii lotniczych, które to pożądane wyróżnienie otrzymały nawet wielokrotnie.

ANA została założona w roku 1952 z flotą składającą się tylko z dwóch helikopterów i rozwinęła się od tego czasu z 85 międzynarodowymi i 119 rejsami wewnątrz Japonii do największej linii lotniczej Japonii i do jednej z największych linii lotniczych Azji. Wyjątkowy podwójny węzeł komunikacyjny pozwala pasażerom przez dwa porty lotnicze regionu metropolii Tokio, NARITA i HANEDA, kontynuować podróż do wielu celów w Japonii oraz nawet tego samego dnia do różnych miast Ameryki Północnej, Azji i Chin.

Od roku 1999 ANA jest członkiem Star Alliance i prowadzi partnerstwa Joint Venture z United Airlines, Lufthansa German Airlines, Swiss International Airlines i Austrian Airlines.

Oprócz wyróżnionego Full Service przewoźnika ANA, do grupy ANA należą dodatkowo dwie tanie linie lotnicze Vanilla Air Inc. i Peach Aviation Limited. W roku gospodarczym 2017 w grupie ANA zatrudnionych było ok. 39000 pracowników, przewiozła ona z flotą 260 samolotów ogółem 53,8 milionów pasażerów. ANA szczyci się tym, że jako pierwsza linia lotnicza całego świata korzystała z Boeinga 787 Dreamliner, posiadając obecnie największą flotę tych samolotów.

Linie partnerskie

Partnerzy