Zrównoważone Paliwo Lotnicze

#MakeChangeFly - już teraz wymień punkty Benefit na Zrównoważone Paliwo Lotnicze i zmniejsz swój ślad węglowy.

Aby sprostać wyzwaniom lotnictwa neutralnego pod względem emisji CO2, niezwykle ważnym celem jest opracowanie i wykorzystanie Zrównoważonego Paliwa Lotniczego.
Zrównoważone Paliwo Lotnicze (Sustainable Aviation Fuel - SAF) to ogólny termin dla wszystkich paliw lotniczych, które są produkowane bez użycia kopalnych źródeł energii. Obecnie najczęściej stosowane Zrównoważone Paliwo Lotnicze SAF jest wytwarzane z pozostałości biogennych. Do tego celu wykorzystywane są tłuszcze z przemysłu spożywczego (zużyte tłuszcze kuchenne) oraz odpady przemysłowe. W ten sposób produkcja nie konkuruje z produkcją żywności.

Już teraz możesz zmniejszyć emisje CO2 podczas podróży lotniczych Twojej firmy, zamieniając swoje punkty Benefit na Zrównoważone Paliwo Lotnicze (SAF).
• Za swoje zaangażowanie otrzymasz cyfrowy certyfikat potwierdzony przez Lufthansa Group do kwoty 156 000 punktów Benefit.
• Przy wymianie powyżej 156 000 punktów Benefit na SAF certyfikat potwierdzający wkład Twojej firmy wystawiany jest bezpośrednio przez Compensaid, zgodnie z Zakresem 3 Protokołu dotyczącego emisji gazów cieplarnianych (Scope 3 Green Gas Protocol) przez zewnętrznego audytora i może być oficjalnie wykorzystany przez Twoją firmę do zrównoważenia śladu ekologicznego.

Ile punktów potrzeba na Zrównoważone Paliwo Lotnicze SAF?
• Certyfikat Lufthansa Group można wydać od minimalnej wartości 3.900 Punktów Benefit, co odpowiada 50 EUR.
• Od wartości 156.000 Punktów Benefit, odpowiadających 2.000 EUR i kompensacji 2.740 kilogramów wyemitowanego CO2, zostanie Ci wydany certyfikat Ograniczenia Emisji Compensaid zgodnie ze standardem Scope 3 Greenhouse Gas Protocol.

Daj nam znać w sekcji dotyczącej rezerwacji, ile punktów chcesz wymienić na SAF.

Dostawa
• Najpierw otrzymasz potwierdzenie rezerwacji e-mailem.
• Certyfikat Lufthansa Group zostanie wysłany do Ciebie e-mailem po maksymalnie 3 tygodniach.
• Certyfikat Ograniczenia Emisji zostanie wysłany pocztą elektroniczną najpóźniej po 10-12 tygodniach.

Uprzejmie informujemy, że certyfikaty można wysyłać wyłącznie na adres e-mail zapisany w profilu konta Benefit. Sprawdź poprawność pisowni nazwy firmy w swoim profilu, ponieważ jest ona używana do wydawania certyfikatu.

Anulowanie
Możesz anulować rezerwację w ciągu 24 godzin. W tym celu skontaktuj się ze swoim Centrum Obsługi programu PartnerPlusBenefit.

Linie partnerskie

Partnerzy