Air Canada

PartnerPlusBenefit ve üye taşıyıcılar ortaklığı sayesinde, Air Canada yolcuları 500 den fazla noktaya ulaşım ve prestijli bir frequent flyer avantajları sağlayan programın keyfini çıkartabilmektedir.

Air Canada İstanbul dan, ana bağlantı noktası olan Toronto ya non-stop servis sağlamaktadır. Bu uçuş Amerikada 140 tan fazla noktaya, ve Karayiplere bağlantı sağlamaktadır. Ayrıca Star Alliance ortakları, United ve Lufthansa işbirliği sayesinde daha yüzlerce noktaya ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Air Canada’nın üç merkezi Toronto (YYZ), Montreal (YUL) ve Vancouver (YVR), gümrük kontrolünden kolay transit geçiş imkanı ve uygun bağlantılar sağlayarak müşterilerine kolay ve rahat bir deneyim yaşatmaktadır.

Air Canada Express her gün ortalama 1,500 tarifeli uçuş gerçekleştirmekte ve yıllık yaklaşık 35 milyon müşteriye hizmet vermektedir.

1937 yılında Air Canada’nın selefi Trans-Canada Havayolları (TCA) ilk uçuşunu gerçekleştirdiğinden bu yana elde ettiği deneyimler sayesinde şirket büyüyerek Kanada’nın ulusal havayolu haline gelmiştir. Bugün, Air Canada Express çalışanları dahil dünya çapında yaklaşık 27,000 kişi bugün de şirketin başarısı için çalışmaktadır.

Kuzey Amerika’nın En İyi Havayolu oylamasında dört yıl üst üste Air Canada, Skytrax 2013 Ödülü’nün sahibi olmuştur. Bu ödül havayolları ürün ve hizmet standartları, müşteri memnuniyeti sıralamasında, hava taşımacılık endüstrisi tarafından işletilen bir yıllık araştırma sonrasında verilmiştir.

2013 yılında İngiltere bağımsız araştırma firması Skytrax, sadece Air Canada’yı, havayolu sektörünün kalite görtergesi olan ve Havaalanı ve Tümleşik Ürün ve Hizmet Geliştirmeleri’nin taşıyıcısı olarak kabul eden, dört yıldız havayolu şirketi ünvanını vererek Kuzey Amerika’nın uluslararası ağ taşıyıcısı olarak değerlendirmiştir.

Her koltukta dokunmatik ekran TV’siyle, yolcular istek üzerine XM Satellite Radyo, filmler, TV programları, spor ve oyunlar dahil olmak üzere 600 saati aşkın eğlence seçeneklerinden faydalanabilirler.

Partner Havayolları

Benefit Partnerleri