Air Dolomiti

Air Dolomiti, haftada 700’ü aşkın uçuşuyla en önemli İtalyan havalimanlarını Almanya’ya, özellikle de Münih ve Frankfurt havalimanlarına bağlayan, Lufthansa Grubu’na bağlı İtalyan hava yolu şirketidir. 2014 yılından beri Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Joerg Eberhart’dır.

Air Dolomiti’nin filosu, kısa ve orta menzilli uçuşlarda en yüksek konforu sunacak şekilde tasarlanmış 120 koltuklu modern ve dinamik 14 adet Embraer 195 jet uçağından oluşmaktadır. Şirket bu uçaklarla İtalya’da 14 ve Avrupa’da 19 uçuş noktasına günde birden fazla sefer düzenlemektedir. Şirket, ana şirket hub’larını besleyen besleyici uçuşları ve tamamen özerk bir şekilde işlettiği, kendi şirketine ait rotaları bir araya getirmektedir. Verona, Venedik, Floransa, Bologna, Bari, Pisa, Torino, Milano Malpensa ve Graz’dan (son iki uçuş noktası Lufthansa ile ortak olarak işletilir) Münih’e ve Verona, Torino, Floransa ve Linz’den (son ikisi Lufthansa ile birlikte işletilir) Frankfurt’a ulaşmak mümkündür.

Müşteri hizmetleri ve güvenilirlik her zaman Şirketin en önemli değerleri olmuştur. İş turizmi ve tatil turizmi olarak iki bölüme ayrılan tarife planında yolcuların kendi ihtiyaçlarına en uygun hizmet grubunu seçmelerine izin veren beş farklı ücret tarifesi bulunur. Uçak içi ikram hizmeti, her yolcuya sunulan kaliteli atıştırmalık ve içecek ikramlarından oluşur. Business Class uçuşlarında, yolcuya daha fazla mahremiyet ve daha büyük konfor sunmak için yan koltuk her zaman boş bırakılır.

Air Dolomiti şirketinde insan kaynaklarına büyük önem verilir. Şirketin yer ve uçuş personelleri olmak üzere 700’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

2018’de Air Dolomiti tarafından taşınan yolcu sayısı 2,3 milyonu aşmıştır ve IATA’ya (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) üyelik, filonun güçlendirilmesi ve Şirketin gelecek pilotlarını eğitmek için kurulan Uçuş Akademisi gibi büyüme amacıyla son yıllarda gerçekleştirilen sayısız proje sayesinde bu sayı sürekli artmaktadır.


www.airdolomiti.euadresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz

Partner Havayolları

Benefit Partnerleri