Katılım şartları (Genel Ticari Şartlar) PartnerPlusBenefit

Lufthansa PartnerPlusBenefit Bonus Programı'na katılmak için aşağıdaki şartlar geçerlidir:
Katılım şartları (Genel Ticari Şartlar) - Yazıcı sayfa düzeni
23.03.2022
Yayınlayan:
German Lufthansa Corporation
Department Key Account Management Corporates
İçindekilere Geri Dönüş

1.  Katılım Şartları
PartnerPlusBenefit kurumsal programı sadık müşterilerini ödüllendiriyor.Size PartnerPlusBenefit programını sunan iş ortağınız Deutsche Lufthansa Aktiengesellschaft ("Lufthansa") tüm iş seyahatlerinizde kazandığınız BenefitPuanlarını cazip ödüllere dönüştürmenizi sağlıyor. Lufthansa ve PartnerPlusBenefit partnerlerinden toplayacağınız BenefitPuanları ile katılım şartlarına uygun olarak çeşitli ödüller almaya hak kazanacak, Miles & More programı üyesi olduğunuz taktirde aynı uçuşlardan Miles & More milleri de toplayacaksınız.
BenefitPuanlarının kazanılması ve kullanılmasının yanı sıra PartnerPlusBenefit programının genel koşulları ekte belirtilmiştir.Daha fazla detay için PartnerPlusBenefit Internet sayfası www.partnerplusbenefit.com'u ziyaret edebilirsiniz.
Lufthansa'nın PartnerPlusBenefit kurumsal programı, bir Lufthansa hizmetidir.
Katılım Şartları
 

2.  Katılım
2.1.  Kimler üye olabilir.
Aşağıda belirtilen şirketler Lufthansa'nın PartnerPlusBenefit kurumsal programına katılabilir.
2.1.1
Tüm ticari kurum ve kuruluşlar, gerçek ve tüzel kişiler ve ortalıkların ticari faaliyetleri kapsamında gerçekleşecek seyahatlerde satın alınan uçak biletleri için geçerlidir.
2.1.2
Kendi ticari faaliyetleri aktif ve daimi esasa dayanan ;mesleki ve profesyonel faaliyetleri kapsamında uçak biletleri satın alan hukuk firmaları ;vergi danışmanlık firmaları, tıbbi uygulama ve diğer kendi işinde çalışan profesyoneller (örneğin mimarlar, yönetim danışmanları. Mühendislik büroları): ve
2.1.3
Dernekler, meslek odaları, kiliseler ve siyasi partiler dahil Kısım 2.2'ye aykırı olmamak kaydı ile amaçlarının yerine getirilmesi için uçak biletleri satın alan tescilli dernekler, birlikler veya yasal kuruluşlar ve kurumlar.
Programa dahil olan tüm Katılımcılar bundan sonra "Üyeler" olarak adlandırılacaktır.
Katılım Şartları
 
2.2.  Kimler üye olamaz:
Aşağıda belirtilen şirketler Lufthansa'nın PartnerPlusBenefit kurumsal programına katılamazlar:
2.2.1
Kısım 2.1'de belirtilen ve bireysel faaliyet gösterenler, örneğin; ticari ve kendi işinde çalışmayanlar;
2.2.2
PartnerPlus Progress gibi Lufthansa tarafından sunulan teşvik modellerine,başka tüzel promosyon programı, kurumsal promosyon programı veya teşvik modeline katılma hakkı verilen ancak bu teklifi reddeden üyelerin yazılı olarak Lufthansa tarafından onaylanması (Kısım 2.1'de belirtildiği gibi) gerekmektedir;
2.2.3
PartnerPlus Progress gibi Lufthansa tarafından sunulan teşvik modellerine, başka tüzel promosyon programı, kurumsal promosyon programı veya teşvik modeline katılma hakkı verilen ancak bu teklifi reddeden üyelerin yazılı olarak Lufthansa tarafından onaylanması gerekmektedir.Şirketin hisselerin çoğunluğunu elinde bulunduran şirketler Kısım 2.1'de belirtildiği gibi üye olamaz;
2.2.4
Kısım 2.1'de belirtildiği gibi; PartnerPlusBenefit'e katılan bir şirket (özellikle katılımcı veya katılımcı şirketin denetimini elinde bulunduran kuruluş) Lufthansa tarafından onaylanmalı ;
2.2.5
Seyahat acenteleri ( IATA üyesi veya non-IATA üyesi olan seyahat acenteleri) tur operatörleri, çeşitli şirketler için satın alma acenteleri olarak faaliyet gösteren kişiler ve diğer tur organizatörleri (özellikle destek hizmetleri temin eden şirketler, örneğin değişim programları çerçevesinde hareket edenler ve turistik gemi şirketleri) uçak bileti satmak veya satın alımı için düzenlenen hizmet bedeli alınması veya alınmaması durumunda (Kısım 2.1'de belirtildiği gibi) üye olamazlar.
2.2.6
BenefitPuanı edinmek amacıyla kurulmuş ortaklıklar.
Katılım Şartları
 
2.3.  Katılım ve sözleşmenin imzalanmasından itibaren başlayan Üyelik
Programa uygun olan üyeler Lufthansa PartnerPlusBenefit web sitesine (www.partnerplusbenefit.com) kaydolduktan sonra programa katılabilirler. Programa katılmak için yasal gereksinim yoktur.Üye olan firma kendisini temsil edecek kişi aracılığı ile kayıt aşamasında verilen tüm bilgilerin( firma ismi,yetkili kişi, vergi dairesi, adres bilgileri) eksiksiz ve doğru olduğunu kabul eder. Kaydı gerçekleştiren kişi kayıt ettiği firma adına imza yetkisi olduğunu teyit eder. Firmayı kayıt eden kişi katılım şart ve koşullarını okuduğunu ve kabul ettiğini ayrıca kendisinin firma adına yönetici olarak hesap işlemlerini gerçekleştirebileceğini teyid eder. Internet üzerinden kaydolduktan sonra üye için BenefitPuan hesabı açılacak ve üyemizin kazandığı BenefitPuanlar bu hesaba kaydedilecektir. Kayıt tarihi otomatik olarak ayın ilk gününe işlenecektir. Kayıt yapılırken üye kullanıcı adını seçecek ve kayıt yapıldıktan sonra üyemize kaydı teyit eden bir e-posta gönderilecektir.Ayrıca ikinci bir e-posta ile BenefitPuanı hesabına girme şifresi gönderilecektir.Kaydolma başarılı şekilde sonuclandığında self declaration formu doldurulup PartnerPlusBenefit hizmet merkezine gönderilir.Böylece PartnerPlusBenefit programına katılmış olursunuz.
Katılım Şartları
 
2.4.  Şifre ve PIN
Programa kayıt olurken Üyeye kişisel tanımlama için (örneğin ödüllerin talep edilmesi ve hesap bakiyesine online bakılması gibi) bir şifre gönderilecektir. İlave güvenlik için Üyeler ayrıca www.partnerplusbenefit.com'da kişisel PIN'ini oluşturabilir. Suistimallerin engellenmesi için Üyenin şifre ve PIN'ini yetkisi bulunmayan üçüncü şahıslara bildirmesi yasaktır.Suistimalden şüphelenilmesi durumunda PartnerPlusBenefit Hizmet Merkezine durum derhal bildirilmelidir. Eğer bu bilgilendirme eksik, atlanmış veya gecikmeli yapılır ise Lufthansa'nın yükümlüğü bilgilendirme gelene kadar oluşan kayıplarda ,kasti ve büyük ihmal vakalarına göre sınırlandırılır. Hafif ihmal vakalarında hayati kayıp,yaralanması veya sağlık bozulması yükümlülüğü sınırsız olacaktır.Katılım şartlarda belirtilen üyelerin hafif ihmali ile ihlal edilmesi durumunda Lufthansa reddetme hakkını saklı tutar.
Maddi zararlar tanımlanacaktır.İlk etapta doğru performans sözleşme ihlalini hangi sözleşme ve uyum gereken bu tür görevleri olarak tanımlanmıştır.Ürün Sorumluluk Yasası üzerinde dayanan sorumluluk söz konusudur.Ayrıca bütün ihmal ve kötüye kullanılan görevler dikkate alınacaktır.
Katılım Şartları
 
2.5.  Katılımın sona ermesi
Lufthansa PartnerPlusBenefit programına katılımı sona erdirmek için Üyenin www.partnerplusbenefit.com'daki BenefitPuanı hesabına şifreyle girmesi ve programın katılım şartları sayfasındaki "istifa' bölümüne tıklayarak katılımını iptal etmesi gerekmektedir. PartnerPlusBenefit programına katılımın iptal edilmesi o ay sonunda yürürlüğe girecektir. Üyelik ay içinde iptal edilirse kayıt silme tarihi otomatik olarak ayın son günü olacaktır.
Üyelik iptalinde Üyenin o güne kadar kazandığı BenefitPuanlarını kayıt silme tarihinden itibaren altı ay süre ile puanları ödül ile değiştirme hakkı bulunacaktır.Kaydını sildiren Üyelerin bu süre zarfında kendi BenefitPuan hesaplarına erişim yapabilmeleri sağlanacaktır. Altı ay bitiminde ödül ile değiştirilmeyen tüm BenefitPuanları kullanılamaz duruma gelecektir.Lufthansa PartnerPlusBenefit'e yeniden kaydolmak için aynı kullanıcı adı kullanılamayacaktır.
Katılım Şartları
 
2.6.  Katılım Süresi
PartnerPlusBenefit'e katılım Kısım 5'de belirtilen koşullara bağlı olarak süresizdir ve Kısım 5.3'de belirtildiği üzere programın Lufthansa tarafından fes edilmesine kadar devam etmektedir. Herhangi bir Üyenin PartnerPlusBenefit'e kayıt yaptırdıktan sonra 12 ay süre içersinde self declaration formunu doldurmaması veya şifreyi almaması durumunda Lufthansa Üyenin kayıt yaptırırken belirttiği e-posta adresine bilgilendirme gönderecektir. Üyeye bildirimde bulunduktan sonra Üyenin katılımın iptal etme hakkı vardır. Ancak yukarıda bahsi geçen bildirim eline geçtikten sonra Üyenin dört hafta içersinde www.partnerplusbenefit.com. adresindeki Benefit Puanı hesabına girmesi durumunda katılım Lufthansa tarafından iptal edilmeyecektir.
Katılım Şartları
 

3.  BenefitPuanları
3.1.  Genel
BenefitPuanı, PartnerPlusBenefit'in hesaplama birimidir. Puan kazanma ("puan toplama" da denir) ve puan harcama aşağıda belirtilen şartlara uygun olarak belirlenecektir.
Katılım Şartları
 
3.2.  Benefit Puanlarının Kazanılması
BenefitPuanları sadece Üyenin BenefitPuan hesabına kayıt olmasından sonra kendisine temin edilen şifre ile PartnerPlusBenefit hizmet merkezine self declaration formunu göndermesi üzerine kazanılabilinir.
Katılım Şartları
 
3.2.1.  Iş Seyahati
Uçuşun iş amaçlı olması durumunda Üyenin kendisi veya daimi personeli BenefitPuanı toplayabilecektir. Aşağıda belirtilen uçuşlar yapılması halinde Üyenin kendisinin veya personelinin BenefitPuanı toplayabilecektir.
Tarafın ticari fonksiyonunu Kısım 2.1.1 kapsamında hak kazanmaktadır
Kendi işinde çalışan tarafın Kısım 2.1.2 kapsamında hak kazanmaktadır.
Tarafın kendi amacını Kısım 2.1.3 kapsamında hak kazanmaktadır.
Özellikle Üyenin daimi personeli olmayan üçüncü şahıslarca yapılan uçuşlarda BenefitPuanları kazanamaz.
Katılım Şartları
 
3.2.2.  Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve İsrail'de satın alınan biletler
Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve İsrail'den satın alınan biletlerden BenefitPuanlar kazanılır. Bir biletler Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve İsrail'den satın alınmışsa veya faturalama adresi olarak Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve İsrail'de bir adres gösterilip www.lufthansa.com vasıtasıyla internetten satın alınmışsa o bilet Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve İsrail'den satın alınmış sayılmaktadır.
Katılım Şartları
 
3.2.3.  Lufthansa ve PartnerPlusBenefit partnerleri ile yapılan uçuşlar
BenefitPuanları, Lufthansa veya PartnerPlusBenefit partnerleri tarafından yapılan ve Lufthansa sefer numaraları veya uygulanabilir PartnerPlusBenefit partnerleri sefer numaraları ile tanımlanan uçuşlarda kazanılabilir. Kısım 3.2.5 (düşük sınıflardaki rezervasyonlarda ve özel fiyatlarda) kapsamındaki düzenlemelere uçak seferi ile gerçekleşen her uçuş için BenefitPuanları, BenefitPuanı hesabına kaydedilecektir. Üye seyahatini kalkış noktasından varış noktasına kadar uçak seferi ile gerçekleştirmiş ise bilet kullanılmış kabul edilecektir.
Lufthansa , Lufthansa Regional ve aşağıda belirtilen havayolları PartnerPlusBenefit programına dahildir: Air Canada, Swiss International Airlines, Austrian Airlines Group, United Airlines ve Brussels Airlines.PartnerPlusBenefit ortak havayollarına www.partnerplusbenefit.com üzerinden “Program/BenefitPartnerleri” tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Havayolu KoduAirline
OSAustrian
including
OSAustrian Airlines
VOAustrian Airlines by Tyrolean
NGLauda Air
SNBrussels Airlines
ACAir Canada
LHLufthansa
including
Lufthansa Regional
ENAir Dolomiti
IQAugsburg Airways
EWEurowings
CLLufthansa Cityline
LXSWISS
including
LXSwiss European Air Lines
LXSwiss International Air Lines
LXSWISS operated by PrivatAir
LXSwiss operated by -
2L(Helvetic) 2L*LX with 3digit Flight
number and WK(Edelweiss) WK*LX
with 3 digit LX flight number only.
UAUnited Airlines
including
UAUnited Express**
**
On United Express flights PlusPoints can only be collected.
Her uçuş parkuru başına toplanan BenefitPuanları Lufthansa ve PartnerPlusBenefit partnerlerinin belirlediği, rezervasyon sınıfına göre her durumda değişiklik gösterir. Uçuş parkuru ve rezervasyon sınıfına göre belirlenmiş, toplayacağınız BenefitPuanları uçuş tarihinizde www.partnerplusbenefit.com sitesinde, BenfitPuan hesabı bölümünden,Puan toplama listesinden bulabilirsiniz.
BenefitPuanları aşağıda belirtilen rezervasyon sınıflarından kazanılabilir:
First Class Business Class Business Discounted Economy Premium Economy Class Economy Discounted Economy Promo
Lufthansa / LH A, F C, J D, P, Z E, G, N B, Y H, M, Q, U, V, W K, L, S, T
Air Canada / AC C, J D, P, Z A, E, O B, Y G, H, M, Q, U, V, W K, L, S, T
Air Dolomiti / EN C, J D, P, Z B, Y H, M, Q, U, V, W K, L, S, T
Austrian Airlines / OS C, J D, P, Z E, G, N B, Y H, M, Q, U, V, W K, L, S, T
Brussels Airlines / SN C, J D, P, Z E, G, N B, Y H, M, Q, U, V, W K, L, S, T
Eurowings / EW J D E, N B, I, Y H, M G, K, L, Q, S, T, W, X
Swiss International Air Lines / LX A, F C, J D, P, Z E, G, N B, Y H, M, Q, U, V, W K, L, S, T
United Airlines / UA C, J D, P, Z A, O, R B, Y H, M, Q, U, V, W K, L, S, T
Örneğin; SWISS ile 'Avrupa'ya Business Class Upgrade ' (Business sınıfında rezervasyon sınıfı 'I' dir) rezervasyonu BenefitPuanı kazanmak için orijinal biletin ekonomi sınıfında rezervasyon yapılmalı.Puanlar ekonomi sınıfına göre toplanır.
Katılım Şartları
 
3.2.4.  Diğer BenefitPuanı Kazanma Opsiyonları
Diğer BenefitPuanı seçenekleri PartnerPlusBenefit Newsletter'de ayrı yayınlanacaktır. Özel promosonların Lufthansa tarafından devamlı tekrarlanacağı anlamına gelmez.
Katılım Şartları
 
3.2.5.  BenefitPuanlarınının kazanılamayacağı durumlar
BenefitPuanları aşağıda belirtilen düşük fiyat sınıflarında ve yönlerde kazanılamaz.
Rezervasyon sınıflarında puan kazanılamıyor Kazanılamıyan puanlar
Lufthansa / LH I, O, R, X
Air Canada / AC F, I, N, R, X
Air Dolomiti / EN A, E, F, G, I, N, O, R, X
Austrian Airlines / OS A, F, I, O, R, X
Brussels Airlines / SN A, F, I, O, R, X
Eurowings / EW A, C, F, O, P, R, U, V, Z
Swiss International Air Lines / LX I, O, R, X
United Airlines / UA E, F, G, I, N, X US - US
Yukarıda belirtilen rezervasyon sınıflarının BenefitPuanlarnın yanı sıra,indirimli tarifelerde (ID, IP, AD, GE, UD, DG, PEP'ler v.s.) gibi ödül hizmetlerinde, çocuk ve gençlik tarifelerinde, bedelsiz uçuşlarda, Upgrade ve örneğin PartnerPlus Progress gibi teşvik modellerinde veya Üyelerin Lufthansa'nın diğer promosyon programlarını kapsayan hizmetlerde uygulanmaz.
Katılım Şartları
 
3.2.6.  Uçulan Güzergahlar
3.2.6.1.  Kredi Kart Detaylarının Kaydedilmesi
Kredi kart numaraları PartnerPlusBenefit'in belleğine alındığında ve biletlerin ödemeleri için kullanıldığında (Kısım 3.2.3'e uygun olarak) BenefitPuanları otomatik olarak BenefitPuanı hesabına kayıt edilecektir. Kredi kartı numaraları, sadece benefitpuana yönelik uçuşlarda kullanılmak amacıyla saklanır ve kullanılır.
Kredi kartı verilerinin PartnerPlusBenefit'e ilk kez girişi yapıldığında Lufthansa Üyenin BenefitPuan hesabına 400 BenefitPuanı kazandıracaktır. Başka kredi kartı girişleri için BenefitPuanı verilmeyecektir.
Üyemiz PartnerPlusBenefit programına bir kez olmak üzere tüm kredi kartı detaylarını girmelidir ( "BenefitPuan Hesabı/Kredi kartı/Kredi Kartı yüklemesi" ) ancak kredi kartı numaraları değiştiğinde bunlar güncellenmelidir. Bireysel kredi kart numaralarının uçak bileti almak için artık PartnerPlusBenefit çerçevesinde kullanılmaması durumunda ilgili kredi kartları PartnerPlusBenefit'den sadece ay sonunda silinebilinir. Ay esnasında kredi kartı numarasının PartnerPlusBenefit'den silinmesi durumunda bu kredi kartı ile rezervasyonu yapılan ve gerçekten uçulan tüm uçuşların BenefitPuanları, o ayın son gününe kadar BenefitPuanı hesabınıza kaydedilecektir.
Kredi kartı numaraları, uçuşun gerçekleşmesinden sonra en geç 12 aylık süre zarfında PartnerPlusBenefit programına girilebilir. Güzergah başına alınacak BenefitPuanı , BenefitPuanı Kazanma Genel Bakış'da gösterildiği gibi (Kısım 3.2.3'e bakınız) uygulanacaktır. Kredi kartı detaylarının PartnerPlusBenefit'de belleğe alınmış olması kaydıyla, BenefitPuanları genel olarak uçuşun gerçekleşme tarihi itibariyle takribi 10-12 hafta sonra Üyenin hesabına kaydedilecektir. İlgili biletin PartnerPlusBenefit partneri olmayan bir havayolu tarafından düzenlenmiş olması durumunda bilet'te bulunan PartnerPlusBenefit partner hava yolunun "BenefitPuan Hesabı/Bilet bilgis/Bilet girişi".başlığı altında giriş yapılabilinir. Puanların kazanılması için ön şart uçuş tarihinin PartnerPlusBenefit'e kayıt olma tarihinden sonraki bir tarihte olmasıdır.
Katılım Şartları
 
3.2.6.2.  Bilet Numarasını Manuel Giriş
Kredi kartı detaylarının PartnerPlusBenefit'de belleğe alınmaması durumunda, uçuş detaylarının alınması için bilet numaralarının BenefitPuan hesabına manuel olarak girişi yapılmalıdır. Otomatik olarak işlenmeyen uçuşlar için BenefitPuanları uçuşun gerçekleşmesi itibariyle 12 aylık süre zarfında bilet numaraları girilerek geriye dönük işleyebilirsiniz. "Bilet bilgisi/Bilet girişi" menüsüne tıklayın. Güzergah başına alınacak BenefitPuanı , her durumda uçuş zamanında uygulanacak, BenefitPuanı Kazanma Genel Bakışına'a göre (Kısım 3.2.3'e bakınız) uygun olacaktır. BenefitPuanları genel olarak uçuşun manuel olarak program sayfasından alındıktan takribi 10-12 hafta sonra Benefit Puan hesabınıza kaydedilecektir. Benefit Puanların kazanılması için ön şart her durumda uçuş tarihinin PartnerPlusBenefit'e kayıt olma tarihinden sonraki bir tarihte olmasıdır.

* Hatırlatmak isteriz ki, eğer biletiniz PartnerPlusBenefit Programı'na katılmayan bir Havayolu'ndan alınmış ancak Program Partneri Havayolları'ndan herhangi birine ait bir uçuş hattı içeriyorsa, Partner Havayolu'na ait kuponun üzerindeki bilet numarasının sisteme işlenmesi gerekmektedir.
Katılım Şartları
 
3.2.6.3.  Şirket ID ile bilet verilerinin otomatik işlenmesi
Seyahat acentesi tarafından kesilen biletleri şirket ID numarasına ile otomatik işlenebilir.Şirket ID BenefitPuan hesabından talep edilmesi gerekmekte.Şirket ID ve PartnerPlusBenefit web sitesinde hesabından isteği gönderdikten sonra bir kaç iş günü içinde bilgi verilecektir.Şirket ID'si Austurya Havayolu, Brussels Havayoları, Lufthansa ve Swiss International Havayolları için geçerlidir. 3.2.3 bölümünde belirtildiği gibi BenefitPuanları 10-12 hafta uçuş tarihinden sonra hesabınıza işlenecektir.
Katılım Şartları
 
3.2.6.4.  Online rezervasyonların BenefitPuanların www.partnerplusbenefit.com dan otomatik bilet işlenmesı
Www.partnerplusbenefit.com üzerinde giriş yapıldıktan sonra online yapılan rezervasyonların otomatik olarak BenefitHesabınıza işlenecektir. 3.2.3 bölümünde belirtildiği gibi BenefitPuanları 10-12 hafta uçuş tarihinden sonra hesabınıza işlenecektir.Online yapılan rezervasyonların işlenmiş olduğu onayını rezervasyon onayında görebilirsiniz.
Katılım Şartları
 
3.3.  BenefitPuanı Hesabı
Kaydedilen Benefit Puanları Üyenin BenefitPuan hesabında gösterilecektir.Kaydedilen BenefitPuanları Üyeyi e-posta ile bilgilendirilecektir. Güncel BenefitPuanlar hesabı hakkında şikayet durumu söz konusu ise e-posta alındıktan sonra beş hafta içinde bildirilmelidir. Bu zaman sınırının bitiminden sonra hesabın bakiyesi Üye tarafından kabul edilmiş sayılacaktır. BenefitPuanları hesabını bildiren e-postada özellikle bu konuya dikkat çekilecektir.
Güncel BenefitPuanı bakiyesine kişisel kullanıcı adı ve şifreyi girilerek www.partnerplusbenefit.com'dan ulaşabilirsiniz. BenefitPuanı bakiyesine giriş yapılmamışsa bu durum üç ay sonra e-posta ile Üyelere hatırlatılacaktır.
Katılım Şartları
 
3.4.  BenefitPuanlarının harcanması
3.4.1.  Genel
BenefitPuanı hesabının aşağıdaki kurallara uygun olarak eşdeğer bakiye göstermesi durumunda BenefitPuanları ödül ile değiştirilebilir.
Tarih, sezon ve varış yerine bağlı olarak ödüllerin mevcudiyeti değişkenlik gösterebilir. Bireysel ödüller bazen mevcut olmayabiliri, o dönem için sunulan ödül ve uygulanacak özel promosyonlar ; www.partnerplusbenefit.com'dan “BenefitPuan Harcama ' dan bulunabilir.Ödüller indirimli fiyatı olan bazı hizmetler ile birleştirilemez (Kısım 3.2.5'e uygun olarak)
Üyenin, ödülleri kendisi veya daimi personelinden herhangi biri için alma hakkı vardır. Lufthansa ayrıca BenefitPuanlarının seçilen PartnerPlusBenefit partnerleri ve ortak şirketlerde harcanmasına izin verir. Lufthansa'nın bu şirketlere doğrudan etkisi yoktur. Lufthansa, uçak seferleri gibi hizmetlerin sınırlı mevcut olmasından ve BenefitPuanlarının ödüle dönüştürülmesi hususunda sözleşmenin doğru şekilde yerine getirilmesinden sorumlu değildir.Ortak şirketlerin çalışma genel Katılım Şartları uygulanacaktır.
Katılım Şartları
 
3.4.2.  Ticari Amaçlar için BenefitPuanlarının Harcanması
Benefit Puanlarının dönüştürülmesiyle alınacak ödüller sadece iş amaçları için kullanılmalıdır. Bunun anlamı, bir Üyenin BenefitPuanlarını ödüle çevirmesinin, ödülün sadece aşağıda belirtilenler tarafından kullanılması kaydıyla mümkün olabilmesidir.
Üye ticari fonksiyonunu yerine getirmeli.Bu durumda tarafın kendisinin veya tarafın daimi personelin Kısım 2.1.1'e uygun olarak ödüle hak kazanmaktadır
Üye kendi çaliştiği işinde ticari fonksiyonu yerine getirmeli .Bu durumda tarafın kendisi veya Üyenin daimi personelin Kısım 2.1.2'ye uygun olarak ödüle hak kazanmaktadır
Üye amacı yerine getirmeli.Bu durumda tarafın kendisi veya Üyenin daimi personelin Kısım 2.1.3'e uygun olarak ödüle hak kazanmaktadır
Katılım Şartları
 
3.4.3.  BenefitBedavaBiletler
BenefitPuanları mevcut ise Avrupa ve kıtalararası güzergahlarda www.partnerplusbenefit.com'dan “BenefitPuanınızı Harcayın'a” girilerek belirtilenlere uyularak Lufthansa ve PartnerPlusBenefit partnerleri bedava uçuşlar için de kullanılabilinir. Her uçuş için ayrı BenefitPuanı harcanmalıdır. Bedava gidiş dönüş bileti için iki misli puana gereksinim vardır.
SWISS Havayolları'nda , First Class BenefitBedavaBilet sadece HON-veya-SEN yolcularımız için geçerlidir.
Lufthansa ve PartnerPlusBenefit partnerleri ile BenefitBedavaBiletlerin rezervasyonu aşağıda belirtilen rezervasyon sınıflarında yapılmalıdır:
Rezervasyon sınıfı
First Class
Rezervasyon sınıfı
Business Class
Rezervasyon sınıfı
Premium Economy Class
Rezervasyon sınıfı
Economy Class
Lufthansa / LH O I R X
Air Canada / AC I X
Air Dolomiti / EN I X
Austrian Airlines / OS I R X
Brussels Airlines / SN I R X
Eurowings / EW P U
Swiss International Air Lines / LX O I R X
United Airlines / UA I X
Tabloda listelenen rezervasyon sınıfları sadece seçilmiş ve belirlenmiş güzergahlarda ve belirli zamanlarda mevcuttur. Belirlenen rezervasyon sınıfları yer olmadığında BenefitBedavaBiletler yedek listesine alınmayacaktır. BenefitBedavaBilet için gerekli BenefitPuanları bedava bilet rezervasyonu yaptırılırken BenefitPuanı hesabından düşülecektir. Uçuşlar için elektronik bilet düzenlenir. BenefitBedavaBilet için önceden rezervasyon yapma gerekmektedir.Gidiş uçağının kalkışından 72 saat öncedir. Rezervasyon müracaatının PartnerPlusBenefit Hizmet Merkezinin açılış saatleri içersinde yapılmalıdır. 
BenefitBedavaBilet rezervasyon değişikliği, sadece belirtilen rezervasyon sınıfında yer bulunduğunda yapılabilmektedir. İlk değişiklik ücretsiz yapılacaktır.Uçuş tarihine kadar yapılabilecek ikinci değişiklikte ise 50 EUR ücret alınacaktır. Ödül olarak alınacak biletin ve seferin mevcut olmasına bağlı olarak etix rezervasyonların gidiş uçağının kalkışından üç iş günü önce kadardır.Tüm değişiklikler ve iptaller için ön şart müracaatın PartnerPlusBenefit hizmet merkezine açılış saatleri esnasında yapılmasıdır. İptal edilen BenefitBedavaBiletin 2000 BenefitPuanı ceza olarak kesilecektir. Tekrar  kaydedilen BenefiPuanları Kısım 3.5'de belirtildiği üzere original olan son geçerlilik tarihlerini koruyacaktır. BenefitBedavaBilet belirtilen uçuş tarihi içinde iptal edilmezse rezervasyonu değiştirmek mümkün olmayacak ve BenefitPuanları yanacaktır.
Not : Ödül biletlerde parkur değişikliği yapılamamaktadır.
Katılım Şartları
 
3.4.4.  BenefitUpgrades
BenefitPuanları Avrupa uçuşlarında Economy Class dan Business Class’a ve kıtalararası uçuşlarında Economy Class dan Premium Economy'ye, Economy Classdan Business Class’a, Premium Economy'den Business Class’a, ve Business Class dan First Class’a ("BenefitUpgrade") için kullanılır, Lufthansa ve BenefitPartnerler ile ilgili uçuşları belirtilen web sitemizde www.partnerplusbenefit.com “BenefitPuanı harcama / BenefitUpgrade “ de görebilirsiniz. Yurtiçi upgrade'leri ancak kıtalar arası uçuş upgrade'leri ile birlikte kullanılır. Upgrade olabilmek için her bir uçuş hattı için ayrı ayrı Puan kullanılması gerekmektedir.
Lufthansa ve PartnerPlusBenefit partnerleri ile yapılan BenefitUpgarde rezervasyonu aşağıda belirtilen rezervasyon sınıflarında yapılamaktadir.
Rezervasyon
Upgrades to
First Class
Rezervasyon sınıfı
Upgrades to
Business Class
Premium Economy sınıfına Upgrade
Lufthansa / LH O I R
Air Canada / AC I N
Air Dolomiti / EN I
Austrian Airlines / OS I R
Brussels Airlines / SN I R
Swiss International Air Lines / LX A I R
United Airlines / UA I NR
Tabloda listelenen rezervasyon sınıfları sadece seçilmiş ve belirtlmiş güzergahlarda ve belirli zamanlarda mevcuttur. Belirtilen rezervasyon sınıfları belirli uçak seferi aktarmalarında kullanılmamakta ise BenefitUpgrade bu aktarmalarda kullanılamaz.
BenefitUpgrade rezervasyonları sadece ilgili uçak seferinde mevcut ise değiştirebilir.BenefitUpgrade rezervasyonları, BenefitUpgrade değişiklikleri ve iptalleri gibi sadece PartnerPlusBenefit Hizmet Merkezi tarafından yapılabilir ve kalkıştan en az 3 iş günü önce bu süre United Airlines için 5 iş günüdür.(Cumartesi günleri hariç) yapılmaktadır. Upgrade iptal edilmesi durumunda, orijinal rezervasyon sınıfı garanti edilemez. İptal edilen BenefitUpgrade düşülen BenefitPuanları Üyenin BenefitPuan hesabına iade edilecektir. Kısım 3.5'de belirtildiği gibi orijinal geçerlilik tarihi yeniden kaydedilen BenefitPuanları için de kullanılabilecektir. BenefitUpgrade belirtilen zaman sınırlaması içinde iptal edilmemesi durumunda BenefitPuanları iade edilmez.
BenefitUpgrades sadece BenefitUpgrade ödülleri için ayırılmış Economy, Premium Economy ve Business Class rezervasyon sınıflarında mümkündür.
İstisnai olan sınıflar her BenefitPartnerin de farklıdır ve bu bilgileri ““BenefitPuanı harcama / BenefitUpgrade “ sayfamizda bulabilirsiniz.
Upgrade için her bir uçuş hattı için ayrı ayrı Puan kullanılması gerektirmektedir.
Orijinal bilet BenefitUpgrade işlemi yapılmadan önce bilet kesilmiş olmalıdır.
Tüm uçuşlar konfirme olmalıdır. BenefitPuanları upgrade yapıldığı anda hesabınızdan düşülecektir.
BenefitUpgrade ile Premium Economy, Business ve First Class uçuşlarda geçerlidir. Premium Economy, Business ve First Class koşulları geçerli olacaktır (örneğin minimum kalma süresi, bagaj kuralları, havaalanında bilet ve bagaj kontrol zamanları, bekleme salonu kullanımı, v.s.)
Katılım Şartları
 
3.4.5.  BenefitFazlaBagaj
BenefitFazlaBagaj almak için de kullanılabilir. Fazla bagaj rezervasyonları sadece PartnerPlusBenefit Hizmet Merkezi tarafından ve kalkıştan en azi 4 işgünü (Cumartesi hariç) önce yapılması gerekmektedir.
BenefitFazlaBagaj talebi sadece Lufthansa tarafından gerçekleştirilen Lufthans uçuş numarası olan, SWISS tarafından gerçekleştirilen SWISS uçuş numarası olan, Brussles Airlines tarafından gerçekleştirilen Brussles Airlines uçuş numarası olan, Austrian Airlines tarafından gerçekleştirilen ve Austrian Airlines uçuş numarası olan uçuşlarda talep edilebilir. Her uçuş rotası için ayrı BenefitPuanları harcanır. Uçuş sefer teyidi ön şarttır. Light Fare tarifesi alınması durumunda FazlaBagaj ödülü geçerli değildir.Üyenin kendisinin veya daimi personelinin ilgili havayollarının bekleme listesinde olması bunun için yeterli değildir. Gerekli BenefitPuanları fazla bagaj rezervasyon esnasında düşülecektir.
PartnerPlusBenefit ile fazla bagaj rezervasyonları kalkış tarihinden 5 iş günü öncesine kadar değiştirilebilir veya iptal edilebilir. İptal edilen BenefitFazlaBagaj rezervasyonlarından düşülen BenefitPuanları Üyenin BenefitPuanı hesabına ilave edilecektir. Kısım 3.5'de belirtildiği gibi orijinal geçerlilik tarihi yeniden kaydedilen BenefitPuanların da eski konumunda olacaktır. BenefitFazlaBagaj rezervasyonu belirtilen zaman sınırlamasında iptal edilmediği takdirde BenefitPuanlar yeniden kaydedilmez.
Aşağıdaki kurallar BenefitFazlaBagaja uygulanacaktır.
Her bagaj birimi için azami ağırlık 32 kg ile sınırlandırılmıştır. Detaylar PartnerPlusBenefit Hizmet Merkezi'nden alınabilinir.
Katılım Şartları
 
3.4.6.  BenefitKoltukRezervasyonu
Benefit Puanları ücrete veya seçilen rezervasyon sınıfına bağlı olarak Lufthansa tarafından Lufthansa uçuş numarası ile, Austrian tarafından Austrian uçuş numarası ile, SWISS tarafından SWISS uçuş numarası ile, Brussels Airlines tarafından Brussels Airlines uçuş numarası ile gerçekleştirilen Economy ve Premium Economy uçuşları için Benefit Koltuk Rezervasyonu için kullanılabilir.

Economy Plus koltuk rezervasyonları United Airlines ve United Express tarafından gerçekleştirilen United Airlines ve Codeshare uçuşlari için geçerlidir.
Economy Plus rezervasyonları Light fiyat seçenegi ve L,G,T sınıflarında geçerli değildir.
BenefitSeatreservation ile koltuk rezervasyonu yalnızca teyit edilmiş rezervasyonlar için yapılabilir (bekleme listesi rezervasyonları için yapılamaz). Erken rezervasyon süresi, kalkış tarihinden önce en az 5 işgünüdür (Pt – Cu) (PartnerPlusBenefit Hizmet Merkezinin çalışma saatleri içerisinde).

BenefitSeatreservation ile koltuk rezervasyonu standart koltuklar için (örn. pencere veya koridor kenarı) ya da ekstra bacak mesafeli koltuklar için yapılabilir. Koltuk rezervasyon teyidinin size belirli bir koltuk üzerinde yasal bir hak vermediğini, yalnızca seçilen kategoriyi, yani koridor veya pencere yanı ya da ekstra bacak mesafeli koltuk bilgisini gösterdiğini lütfen unutmayınız.

Ekstra bacak mesafeli koltukların özelliği en az 10 cm (4") daha fazla bacak mesafesi sunmalarıdır. Bu koltukların bazıları, aşağıdaki özel koşulların geçerli olduğu acil çıkış sıralarında bulunur:

• En az 16 yaşında olmanız.
• Gerekli görevleri bir kabin görevlisinden, ebeveynden veya başka bir yakından yardım almadan yerine getirebilecek durumda olmanız.
• İstisnai bir acil durumda yardım etmeye gönüllü olmanız.
• Talimatları okuyup anlayabilmeniz, ve acil bir durumda mürettebatın vereceği talimatlara uymanız.
• Acil bir durumda sizin yardımınıza muhtaç olacak bir kişiyle yolculuk etmiyor olmanız.
• Bu görevleri yerine getirme yeteneğinizi kısıtlayabilecek ya da bu görevleri yerine getirdiğinizde bedensel olarak yaralanmanıza veya zarar görmenize yol açabilecek bir koşulunuzun veya sorumluluğunuzun bulunmaması.
• İyi Almanca veya İngilizce bilmeniz.
• Kabinde bir evcil hayvanla yolculuk etmiyor olmanız.

Güvenlik nedenleriyle, Partner havayolları kalkıştan önce, bu gereklilikleri yerine getiremeyen yolcuları başka bir koltuğa alma hakkına sahiptir.

Değiştirmek istediğiniz uçuşta koltuk rezervasyonu için BenefitPoint kullandıysanız, size yeni uçuşunuzda eşdeğer bir koltuk ayırmaya çalışmaları için lütfen PartnerPlusBenefit Hizmet Merkeziyle temasa geçiniz. Koltuk rezervasyonu için kullanılmış olan BenefitPoint’lerin, yeni uçuşta koltuk yoksa veya rezervasyon yapılabilecek eşdeğer koltuk bulunmuyorsa iade edilemeyeceğini lütfen unutmayınız.

Seyahatinizi iptal etmek isterseniz, kullanılmış olan BenefitPoint’lerin uygun durumlarda standart esaslara ve koşullara uygun olarak iadesi için PartnerPlusBenefit Hizmet Merkezi ile temasa geçiniz.
İstisna: Bu durum şu anda Türkiye ve İsrail'de kayıtlı şirketler için geçerlidir.

Ödemesi BenefitPoint’lerle yapılmış koltuk rezervasyonları için aşağıdaki durumlarda iade mümkündür:

• Partner havayolları tarafından yapılan programlı bir değişiklik, örneğin kullanılan uçak tipinin değiştirilmesi ve bu nedenle size yeni uçuşta eşdeğer bir koltuk sunulamaması.
• Uçuşunuzda bir aksamanın olması ve sizin için eşdeğer bir koltuk bulunamayan başka bir uçuşa rezervasyon değişikliği yapmak zorunda kalmanız.

Düşülmüş olan BenefitPoint’ler Üyenin BenefitPoint hesabına geri alacak kaydedilecektir. Bölüm 3.5’te belirtilen ilk son kullanma tarihi, geri alacak kaydedilen BenefitPoint’ler için tekrar geçerli olacaktır.

Ödemesi yapılmış koltuk rezervasyonları için aşağıdaki durumlarda iade yapılamaz:

• Uçuşunuzu iptal ederseniz ve biletinizin iadesi yoksa.
•Partner havayollarından operasyonel nedenlerle veya bir iyi niyet jesti olarak bir sınıf yükseltimi alırsanız.
• Koltuğunuzu değiştirirseniz, ancak yeni koltuk ilk rezerve ettiğinizden daha ucuzsa veya ücretsizse.
• Acil çıkış sıralarındaki bir koltuk için aranan yukarıdaki koşulları sağlamıyorsanız.
• Uçuş rezervasyonunuzu değiştirirseniz ancak yeni uçuşta boş eşdeğer koltuk bulunmuyorsa, yeni uçuştaki koltuk rezervasyonları ücretsizse veya bu uçuş Partner havayolları tarafından gerekleştirilmiyorsa.
• Uçuşunuzu değiştirirseniz ve parkur değişikliği yapmaktaysanız.
Katılım Şartları
 
3.4.7.  Lufthansa Lounge Pass
Rezervasyon için lütfen PartnerPlusBenefıt hizmet merkezine uçuş tarihinden 3 iş günü önceden bildirin
Katılım Şartları
 
3.4.8.  Hediye Dünyası Ödülleri
Türkiye için BenefitPuanları Hediye Dünyasında (Giftshop) kullanabilmektedir.Hediyeler ödüller kataloğunu www.lufthansppbturkey.com'dan "BenefitPuanı harcama/Hediye Dünyası Ödülleri" seçerek sipariş verilebilir.
Benefit Puanları Lufthansa WorldShop ürün yelpazesinde stok ve uçuşa elverişlilik durumuna bağlı olmak üzere, uçak dışı perakende ödüllerde kullanılabilir. Ürün listesi www.PartnerPlusBenefit.com'da "BenefitPoints Hesap/BenefitPoint'leri Kullanın/WorldShop Ödülleri" altında bulunabilir.
Farklı teslimat seçenekleri için ücret uygulanabilir. Lütfen WorldShop Şartlar ve Koşulları'na bakınız. PartnerPlusBenefit, harici sağlayıcılardan ve Üçüncü Taraflardan yapılan teslimatların gecikmesinden sorumlu tutulamaz. WorldShop Ödülleri yalnızca BenefitPoints ile ödenebilir - yerel para birimlerinde ve EUR cinsinden ek ödeme yapılması mümkün değildir.
Sipariş, Lufthansa WorldShop'a gönderildiğinde, karşılık gelen BenefitPoints, üyenin BenefitPoints hesabından düşülür. PartnerPlusBenefit Hizmet Merkezi üyenin kayıtlı e-posta adresine bir sipariş onayı gönderecektir. BenefitPoints ile sipariş edilen WorldShop ürünleri yalnızca arızalı veya zarar görmüşse iade edilebilir veya değiştirilebilir. WorldShop öğelerinin teslimatı için WorldShop Şartlar ve Koşulları geçerlidir.
Katılım Şartları
 
3.4.9.  Ödüllerin siparişi
BenefitPuanlarının Hediye Dünyasında harcanması ile ilgili siparişler sadece e-mail olarak yapılmaktadır partnerplusbenefit@dlh.de. Siparişin sorumlu kişi tarafından imzalanması ve kaşelenmesi gerekmektedir.Ürünlerin teslimatı 7-21 iş günü arasında yapılır.BenefitPuanlarının düşülmesi sipariş ile aynı günde yapılır. Puanların yeniden kaydedilmesi mümkün değildir.
Katılım Şartları
 
3.4.10.  Lufthansa FlyNet®
BenefitPuanlarını FlyNet® için de kullanabilinir ve BenefitPuan Hesabı /BenefitPuanı harcama “ altında bulabiliriniz.
T-Mobike Hotspot GmbH nin Katılım Şartları ektedir .
Katılım Şartları
 
3.4.11.  Ödül Teyitleri
Talep edilen ödülün mevcut olması durumunda e-posta adresi bulunan talepler, e-postayla teyit edilecektir. Üyeler kendi yararları için teyit içeriğinin kendi talepleri ile aynı olmasını kontrol etmelidirler.E-posta rezervasyonun teyidi olarak kabul edilecektir (örneğin BenefitBedavaBilet ile rezervasyon yapıldığında teyit gönderilen e-postadan sonra BenefitPuanlar düşülecektir).
etix® olarak standart elektronik biletimiz mümkün olmadığı durumlarda bedava biletler kağıt doküman halinde gönderilecektir. Bazı bölgeler için biletler etix® şeklinde düzenlenecektir. Ödül olarak verilen uçuş dokümanları düzenleme tarihinden itibaren 12 ay süreyle geçerli olacaktır. Diğer ödül dokümanlarının geçerlilik süresi PartnerPlusBenefit haberleşmelerinde belirtilecektir. Verilen ödül dokümanları üçüncü taraflara devredilemez. Kaybolan veya çalınan ödül dokümanlarının yerine verilen dokümanlardan servis ücreti alınacaktır. Lufthansa tarafından Üyeye gönderilirken postada kaybolan dokümanlardan servis ücreti alınmaz ancak bu durumda Üyenin gecikmeden dokümanın kaybolduğunu en geç 5 iş günü içersinde (Cumartesi hariç) PartnerPlusBenefit Hizmet Merkezine bildirmesi ve ödülü talep etmesi gereklidir.
Katılım Şartları
 
3.5.  BenefitPuanlarının Kullanılmadığı Durumlarda
BenefitPuanları Üyenin BenefitPuanı hesabına kaydedilmesinden itibaren 36 ay süreyle geçerli olacaktır. Bu sürenin sonunda BenefitPuanları kullanılamaz hale gelecektir. Müteakip üç ay içinde geçerliliğini yitirecek BenefitPuanların programın internet sayfasından temin edilebilecek olan Üye hesap ekstresinde ayrı olarak gösterilecektir. Üyeler BenefitPuanı hesabında bulunan ve gelecekte geçerliliğini yitirecek puanlarını bilmekten sorumlu olacaklardır.Lufthansa üç ay içinde geçerliliğini yitirecek BenefitPuanlarını Üyeye e-posta ile bildirecektir
Katılım Şartları
 
3.6.  BenefitPuanlarının Devri
PartnerPlusBenefit dışındaki ikramiye puanları ve krediler BenifitPuanlarına dönüştürülemez ve bu puanlarla birleştirilemez. BenefitPuanı hesabı ve BenefitPuanı bakiyesi üçüncü taraflara devredilemez.
Katılım Şartları
 

4.  Suistimaller
4.1.  Suistimal Durumları ve Bunların Sonuçları
Katılıma yetkisi olmadığı halde (Kısım 2.2'ye bakın) PartnerPlusBenefit'e kaydolan ve/veya BenefitPuanı alan ve/veya bunu kullanan herhangi biri suistimalden suçlu addedilecektir.Katılım Şartları Kısım 3 uygun olarak elde etmediği halde BenefitPuanları BenefitPuanı hesabına kaydedilen ve BenefitPuanlarını kullananlara da kurallar uygulanacaktır. Kısım 3.4.9'a uygun olarak hak kazananlardan başka kişiler tarafından ödüller talep edilirse ve/veya ödüller Üyenin ticari amaçları (Kısım 2.12.2'de belirlendiği gibi) ve profesyonel ve mesleki amaçları (Kısım 2.1.2'de belirlendiği gibi ) (cf. Kısım 3.4.2) için kullanılmazsa bu durum suistimal edilmiştir.
Ödüllerin satılması veya paraya çevrilmesi, ödüllerin açık arttırmaya sunulması veya ödüllerin üçüncü şahıslara verilmesine Kısım 3.4.1kapsamında açıkça izin verilmemişse bu durumlar yasaklanmıştır. Aynı şekilde BenefitPuanlarının veya ödüllerin satışını düzenlemek, ödüllerden veya ödül dokümanlarından yetki verilmeden yararlanmak da yasaklanmıştır. Bu paragrafta bahsi geçen tüm durumlar bundan sonra "suistimal" olarak adlandırılacaktır.
Üyenin sorumlu olduğu suistimalin oluşması durumunda Lufthansa veya Lufthansa tarafından yetki verilen taraflar ödüllerin talep edilme hakkını dondurma veya ödülleri vermeyi veya parasını vermeyi reddetme yasalara aykırı şekilde kazanılan BenefitPuanlarını BenefitPuanı hesabından düşme hakkına sahiptir. Kısım 5 bundan etkilenmez..Benzeri şekilde zarar tazmini dahil Üyeye karşi ilave tazmin taleplerinde bulunma hakkı da bundan etkilenmeyecektir.
Katılım Şartları
 
4.2.  Zarar tutarı
"BenefitBedavaBilet" ve "BenefitFazlaBagaj" ödülleri ile ilgili olarak, zararın en azından kullanılan güzergah fiyatına veya bu güzergah için yayınlanan bilet fiyatına (IATA tarafından yayınlanan fiyat, fazla bagaj için Lufthansa fiyatı) BenefitPuanı durumunda harcanan puanın Euro üzerinden eşdeğer tutarına eşit olmaktadır. Üye bu belirtilenlerden daha az zarar oluştuğu veya hiç zarar oluşmadığını kanıtlama hakkına sahiptir.
Katılım Şartları
 

5.  Üyeliği sonlandırmak
5.1.  Üyelik dışı bırakmak dondurmak veya sonlandırmak
Üye hiç bir ihbara uyma zorunluluğu bulunmadan Kısım 2.5'e uygun olarak üyeliğini feshedebilir ancak fesih o ayın sonunda (güncel ayın son günü) yürürlüğe girecektir. Fesihin geçerli bir nedenle ihbarda bulunmadan yapılmaması gerekmektedir.Lufthansa tarafından yapılacak fesihler ay sonunda (güncel ayın son günü) yürürlüğe girmek kaydıyla iki hafta öncesinden ihbarda bulunacaktdır.Lufthansa geçerli bir nedenle gelecekte yürürlüğe girmek kaydıyla ihbarda bulunmadan üyeliği feshetme ve Üyeleri programa katılıma dahil etmeme hakkına sahiptir.
Özellikle Üyenin Lufthansa veya PartnerPlusBenefit ortağı şirketin Genel Katılım Şartları ile ilgili olarak Katılım Şartlarının veya program dokümanlarında veya PartnerPlusBenefit haberleşmelerinde belirtilen diğer PartnerPlusBenefit kurallarını ciddi şekilde ihlal etmesi durumunda, (Kısım 4 kapsamında)Luthansa veya ortak şirketin çalışanları veya yolcularına karşı yapılacak ciddi yalan beyan, taciz veya zarar veren davranışlara da uygulanır.Aynı zamanda özellikle uçakta veya salonlarda personel talimatlarına uyulmaması için de geçerlidir. Sonradan yapılacak talepler (sınırlama olmadan zarar tazmin talepleri) bundan etkilenmeyecektir. Bahsi geçen bu durumlarda Luthansa'nın Üye hesabını dondurma hakkı bulunacaktır. Bu dondurma yetkisi, durumun makul sürede araştırılmasına izin verecek şekilde hesabın dondurulması ile iyi bir nedenle tarafsız şekilde şüphelenme durumunda da geçerlidir.
Dondurma durumunda Üyenin herhangi bir talepte bulunma hakkı yoktur. Luthansa tarafından yapılacak fesih durumunda PartnarPlusBenefit'e yeniden katılma izni verilmeyecektir. Katılım Şartlarıı fesihten sonra ilişkinin tasfiyesi esnasında da uygulanacaktır.
Katılım Şartları
 
5.2.  İptal Durumunda BenefitPuanlarının Geçerliliği
Üye veya Luthansa tarafından yapılan olağan fesih durumunda, Kısım 2.5 uyarınca daha önce kullanılamaz duruma gelmedikçe BenefitPuanları fesih ihbarı itibaren altı aylık bir süre ile geçerli olmaya devam edecektir. İlişkinin Luthansa tarafından ihbarda bulunulmadan adil şekilde Kısım 5.1'e uygun fes edilmesi durumunda, Üyenin eline fesih ihbarı geçince BenefitPuanları kullanılamayacaktır.
Katılım Şartları
 
5.3.  Programın Sonu
Lufthansa PartnerPlusBenefit programı bir gönüllü Luthansa hizmetidir. Belirli bir süre için Luthansa PartnerPlusBenefit'e katılmaya kabul etme sonraki bir tarihte katılımın yenilenmesine hak kazanmış sayılmaz.
Lufthansa'nın, Lufthansa PartnerPlusBenefit web sitesinden önceden duyuru yaparak herhangi bir zamanda Lufthansa PartnerPlusBenefit programını sona erdirme veya bunu başka bir programla değiştirme hakkına sahiptir. Bunun yerine geçen programda yapılacak özel düzenlemeye tabi olarak her iki durumda da Lufthansa tarafından fesih durumu oluşturacaktır.
Katılım Şartları
 

6.  Diğer Hükümler
6.1.  Vergiler, servis bedeli ve ek ücretler
Ödüllerin verilmesi veya bunlardan yararlanılması (örneğin BenefitBedavaBiletler) ile ilgili tüm vergiler (örneğin havaalanı vergileri), ücretler (örneğin güvenlik ücretleri), harçlar ve ilgili diğer fazladan masraf ve vergiler, Üye tarafından karşılanacak olup bunların kredi kartı ile ödenmesi gerekmektedir.
Ancak Lufthansa, Avusturya Havayolları, SWISS, Brussels Airlines ve Eurowings tarafından gerçekleştirilen uluslararası uçuşlar için vergi ve harçlar Israil ve Türkiye'de BenefitPuanları kullanarak ödenebilir.
İç hatlarda Almanya, Avusturya veya İsviçre vergileri BenefitPuan ile ödenemez. Gerekli BenefitPuan miktarı, her bir uçuş için bir nokta değerine istinaden ve ilgili rotaya göre PartnerPlus Servis Merkezi tarafından hesaplanacaktır.
Kısmı iade durumunda, ilgili vergiler ve ücretler, kullanılan aynı ödeme biçiminde de geri ödenecektir, örneğin BenefitPuanları kullanılıyorsa, eşdeğer tutar hesaba tekrar yatırılacaktır.
Katılım Şartları
 
6.2.  Seyahat acenteleri tarafından yapılan rezervasyonlar
Seyahat acenteleri tarafından yapılan tüm satışlarla ilgili olarak Üye, BSP'nin BSP ciro rakamlarını (biletlerin maliyeti) Lufthansa'ya iletmelerine olanak tanıyacak şekilde Üyenin seyahat acentelerinin BSP'ye izin vermesini reddetmemeyi taahhüt eder. Üye, kendi seyahat acenteleri tarafından gerçekleştirilen Üyenin tüm tek rezervasyon bilgilerini toplu halinde seyahat acentelerinin Lufthansa'ya ve Lufthansa'nın her seyahat acentesi için bu verileri analiz etmesine izin verilecektir. Bu veriler kişisel veri değil genel rezervasyon bilgileridir (DDS verileri). Üye, yetkili seyahat acentesinin bu verilerin gönderilmesi hususunda bilgisayar rezervasyon sistemi operatörü ile seyahat acentesinin sözleşmesini kabul etmektedir.

Üyenin kendisinin IATA ID'ye sahip olması durumunda, Üye, BSP'nin Üye toplam BSP ciro rakamlarını Lufthansa'ya göndermesine izin verecektir. Lufthansa bu verileri IATA ID'ye göre analiz etme hakkına sahiptir. Üye aynı zamanda tüm rezervasyon bilgilerini aylık bazda toplu halde Lufthansa'ya gönderecektir. Üye, bu amaç için gerekli sözleşmeyi rezervasyon operatörü ile yapmalı ve sözleşmenin mevcut olduğunu Lufthansa'ya bildirmeli.
Katılım Şartları
 
6.3.  Yükümlülük
Kısım 2.4 kurallarına tabi olarak Lufthansa, ortak şirket veya bunların ilgili yetkili acentelerinin neden olduğu Üyenin katılımı hususunda Üyenin zarara uğraması durumunda aşağıda belirtilenler uygulanacaktır.Garantinin gösterilmesi kaydıyla tam ihmalden kaynaklanan hasarlarda yükümlülük sınırsız olacaktır.Hafif ihmal, yaşam kaybı, yaralanma veya sağlığa zarar verilmesi gibi durumlarda eşdeğer şekilde mesulliyet sınırsız olacaktır.Hafif ihmal nedeniyle yükümlülük ihlali sözleşme gereği edilmişse,ihmale affedilebilecek önceden görülebilir,eşyaya gelen zarar ve finansal zarar bu yükümlülük ile sınırlı olacaktır.Maddi hizmet sözleşme doğru şekilde yerine getirilmesi olanak tanımak için yapılması zaruri olan görev addedilecek olup bunun ihlali Üyenin düzenli şekilde kabul sözleşme amacın gerçekleşmesinin rizikolu duruma düşmesi anlamına gelecektir.Ürün yükümlülüğü kanununu temel alan talepler ayrı tutulmak üzere ,bunun dışında oluşabilecek talepler hariç tutulacaktır.
Katılım Şartları
 
6.4.  Özel Bilgilerin Gizliliği ve Korunması
PartnerPlusBenefit'e katılım ile ilgili kişisel ve şirket bilgileri veri gizliliğinin korunması kanunna uygun olarak kaydedilecek ve sadece PartnerPlusBenefit programının uygun kullanılacaktır. Lufthansa hizmetleri sonuçlandırdığın ve gerektiğinde Üyeye ve/veya çalışanlarına ait veriler hizmet tedarikçilerine ve/veya üçüncü taraflara bilgilendirebilir.
Üye, yasaların sağladığı tüm veri koruma gereksinimlerinin, çalışanlarının kişisel verilerinin Lufthansa aracılığıyla PartnerPlusBenefit 'e katılma amacıyla işlenmesi ile ilgili olarak sağlanmasını garantiler. Üye Ayrıca, çalışanlarının bu hüküm ve koşullardan haberdar olduğunu, kişisel verilerinin rezervasyon ve plusbenefit ödüllerinin toplanması, işlenmesi ve Program ortaklarına iletilmesini kabul eder.
Özel bilgilerin korunması beyanımız www.partnerplusbenefit.com'un “Data Protection” kısmında bulunmakatadır.
Katılım Şartları
 
6.5.  Kullanıcı Adı ve Şifrenin Kaybolması
Kullanıcı adı veya şifrenin kaybolması veya bunların üçüncü şahısların eline geçmesi durumunda ,derhal Lufthansa PartnerPlusBenefit Hizmet merkezini bilgilendirmesi zorunludur.
Katılım Şartları
 
6.6.  Değişiklikler
Lufthansa gerekçe bildirmeden herhangi bir zaman içersinde Katılım Şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir ancak bu değişiklik bir bütün olarak anlaşmayı kapsamamalıdır. Ana kurallar aynı kalmak şartı ile değişlik yapılabilir.
Üyenin kaydolmasından sonra ortaya çıkan yasal boşluklar nedeniyle PartnerPlusBenefit programının icra edilmesindeki zorlukları elimine etmek için, gerektiğinde Lufthansa'nın Katılım Şartarını değiştirmek veya ek yapma hakkı vardır. Mahkemenin; Katılım Şartlarının bir veya birkaç kurallını geçersiz kılması durumunda bu husus oluşabilir.
Değiştirilen Katılım Şartları yürürlüğe girmeden asgari altı hafta önce e-posta ile Üyeye gönderilecektir. Üyenin bunlara yazılı olarak itirazda bulunmaması halinde değişiklik kabul edilmiş addedilecektir. Böyle bir itirazın değiştirilmiş Katılım Şartları ele geçtikten sonra altı hafta içersinde teslim alınmış olması şarttır. Lufthansa Üyenin itirazda bulunma hakkı bulunduğunu ve değiştirilen Katılım Şart ve Koşullarının Üyeye bildirilmesinde altı haftalık sürenin önemini Üyeye bildirecektir. Üyeler itiraz etme haklarını kullanırlarsa Lutfhansa tarafından arzu edilen değişikliklerin reddedilmiş olduğu addedilecektir. Bu durumda önerilen değişiklikler olmadan katılım devam edecektir. Her iki tarafın da Kısım 5,1'e uygun olarak sözleşmeyi feshetme hakları bundan etkilenmeyecektir.
Katılım Şartları
 
6.7.  Hakların Üçüncü Taraflara Devri
Sözleşme kapsamındaki haklar üçüncü şahıslara devir ve temlik edilemez.
Katılım Şartları
 
6.8.  Uygulanabilir Kanun, Yargılama Gücü ve Sözleşmenin Bağlayıcı Versiyonu
Münhasıran Alman kanunu uygulanacaktır. Üyenin kamu hukuku veya özel kamu hukuk nezdinde tüccar (Kaufmann), tüzel kişi olması ile Lufthansa PartnerPlusBenefit programından doğan veya bununla ilgili tüm tazmin taleplerinin münhasıran yargılama yerin Frankfurt am Main, Almanya olacaktır.
Sadece Katılım Şartrının Almanca dilindeki versiyonu (özellikle Katılım Şartlarının belirli hükümlerinin yasal yorumlanması ile ilgili olanlar) sözleşme tarafları için bağlayıcı nitelikte olacaktır. Bunun Türkçe dilindeki versiyonu sadece bilgi amaçlı hazırlanmıştır.
Katılım Şartları Almanca versiyonunu www.partnerplusbenefit.de sitesinde bulabilirsiniz.
Katılım Şartları
 
6.9.  İlişiği Kesme Maddesi
Yukarıda belirtilen hükümlerin herhangi birinin tamamen veya kısmen geçersiz olması durumunda, diğer hükümlerin geçerliliğini etkilemeyecektir. Geçersiz kılınan madde yerine, geçersiz kılınan maddenin mümkün mertebe niyetini, ekonomik amacını, yasal etkinlik şartlarını yansıtacak şekilde yeni madde konulmuş addedilecektir. Bu durum, olası düzenleyici boşlukların olması durumunda da uygulanacaktır.
Katılım Şartları
 
Partner Havayolları

Benefit Partnerleri